01.07.2010

W TVP Info wywiady z BK i JK. Poza tym JK był u Moniki Olejnik, na szczęście na odległość- nauczony doświadczeniem brata wolał uniknąć bezpośredniego obcowania :-) Na razie nie ma nigdzie całości nagrania. BTW zdaniem odwiedzających stronę platforma.org debaty wygrał JK ;-)

Konrad Piasecki powoli zaczyna do siebie dopuszczać możliwość wygranej J. Kaczyńskiego. Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne bo kampanie negatywne (a taką prowadzi PO) przejadły się nam po wyborach 2005 i 2007  r.

(…) analiza poprzednich związków między debatą, a wynikiem wyborczym nie pozostawia wątpliwości – Kwaśniewski wygrywający debaty z Wałęsą, Lech Kaczyński pokonujący Tuska i Tusk górujący w 2007 nad Jarosławem Kaczyńskim wygrywali potem wybory. I ten scenariusz może okazać się polską prawidłowością.

Ludwik Dorn wytacza kolejny proces, wszystko obliczone na zaistnienie w mediach. Dorn jest Janem Rokitą PiS, przekalkulował poparcie dla siebie, za bardzo zawierzył temu, że inteligencja i rozpoznawalność wystarczą do budowy alternatywnej wobec PiS siły politycznej. Jak wiadomo inteligencja przydaje się politykowi jedynie do mamienia wyborców, a sama w sobie nie jest gwarantem poparcia. Z kolei łaska mediów na pstrym koniu jeździ no i Dorn skończył jak skończył. Trochę szkoda.

Ciekawa informacja o tym, że MSZ przekonało panią Clinton do nieskładania kwiatów na Wawelu. Pięknie się kończy ta kampania, przypomnijmy: promocja Komorowskiego przy boku Hilary Clinton, WOŚP dla powodzian licytujący konstytucję przygotowaną przez sztabowców PO, pozew przeciwko Kamińskiego. To naprawdę partia władz w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Poza tym już ponad 10 000 osób na facebookowskiej stronie Korwin-Mikkego :-)